Õpetamine on õppimine

Meediakajastused kõrghariduskonverentsist ning selle temaatikast

Kõrghariduse temaatika on viimasel ajal tugevalt meedia tähelepanu all olnud ning oma osa on sellesse diskussiooni panustanud ka programm Primus jaanuari lõpus (23.-25.01.2013) Tallinnas korraldatud kõrghariduskonverentsiga „Higher Education – Higher Level Learning?“. Konverents keskendus õppejõudude ning kõrgkoolis õpetamise arendamisele. Proovisime programm Primusega just seda temaatikat meediasse edasi kanda ja tulemusi on näha.

Kasutades EDUKO lahket luba, kajastasime kahel järjestikusel nädalal Kuku raadios KoolOn saates konverentsi ning selle temaatikat:

  • 19. jaanuaril käisid rääkimas Marge Täks ning Triin Kibur õppejõu-üliõpilase nägemusest õpetamisest. Kuulata saab SIIT
  • 26. jaanuaril käisid saates Mart Noorma ning Karl Erlenheim, kes võtsid juba veidi ka kokku konverentsil toimuva. Saadet saab kuulata SIIT.
Konverentsi esimese päeva hommikul kajastasid konverentsi ja selle temaatikat ERR-i raadiouudised ning pressiteade jõudis Õpetajate Lehte ja Postimees uudisvoogu. Ka konvernetsi lõppemisest oli teade Postimees uudisvoos.

Konverentsijärgne kajastus on aga ehk olulisem

28. jaanuari hommikul käisid ETV-s Terevisiooni saates konverentsi ühed peaesinejad Mari Karm ning Larissa Jõgi. Saatelõigu pealkirjaks kujunes õppejõudude palk, kuid tegelikult räägiti üldiselt õppejõudude tööst kõrgkoolis. Saatelõik on järelvaadatav SIIT.

31. jaanuari Maalehes ilmus konverentsi moderaatori Mart Noorma arvamusartikkel, kus ta arutles, milline võiks olla ideaalne kõrgharidus.

Konverentsi üks peaesinejatest L. Dee Fink kirjutas artikli pealkirjaga „Tähenduslik õppimine: kuidas muuta õppe kvaliteeti ning kvantiteeti“ Õpetajate Lehte, mis ilmus 1. veebruaril.

Lisaks Terevisoonis oma arvamuse avaldamisele panid Mari Karm ning Larissa Jõgi oma arvamused ning uuringute tulemused kirja arvamusartiklisse, mis ilmus 8. veebruari Sirbis.

Kindlasti ei jää need kajastused ainukesteks, oleme programm Primuses kindlad, et õppejõudude väärtustamine, kõrghariduses parem õpetamine on olulised kõrghariduse kvaliteedile. Mida enam diskussiooni avalikkuses tekitada, seda tõenäosemad on muudatused paremuse suunas!

27.02.2012

Tänuüritus

6. märtsil 2014 toimus Tallinnas programmi Primus lõpetamine, tänuüritus partneritele. Vaata fotomeenutusi üritusest programmi Facebooki lehel

Koostöö

Programmil Primus on 21 partnerit: 19 kõrgkooli, Eesti Üliõpilaskondade Liit ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus. Tutvu partnerite täpsema nimekirjaga.

Primuse fännileht

Jälgi programmi Primus fännilehte Facebookis. Seal kajastame uudiseid, põnevamaid sündmusi ja just seal on võimalik näha ka pilte toimunud üritustest.

Kalender

Toimunud ürituste, seminaride, sündmuste ja koolituste nägemiseks heida pilk elluviija kalendrisse ning partnerite korraldatavate ürituste kalendrisse.