Õpetamine on õppimine

"Betooniteatris" põimub kultuur ja ärivaldkond

16. ja 17. jaanuaril toimub projekti „Betooniteater“ raames koolitus, mille keskne teema sel korral on kultuuri ja ärivaldkonna koostöö ning sellest sündiv innovatsioon.

16. jaanuaril viib terve päev kestvat töötuba läbi Pia Areblad Rootsi organisatsioonist TILLT. Tegemist on Göteborgis asuva Rootsi loomemajanduse ettevõttega, mis on käivitanud mitmeid programme, mis asetavad kunstniku inimeste töökohtadesse. Kõigil programmidel on midagi ühist: need rakendavad spetsiifilise mõtlemise viisi antud kunstnikule ning vallandavad selle konkreetses ettevõttes. TILLTI asutaja Pia Areblad ütleb järgmist:„ Kõik see aitab muutustele kaasa. Kunstnik, töötajate vajadused, eesmärgid, probleemid, programmi pikkus – kõik elemendid on hoolikalt kooskõlla viidud ning selle tulemus on sama unikaalne kui kõnealused inimesed. Ning muutus toimub. Muutuseks on ühtne arusaamine, suhtlemine ja lähenemine tundmatusele.“

17. jaanuari koolituspäeva keskmes on nn spillover efekt, mille all mõistetakse efekti, kus tegude läbi tuuakse kasu ja luuakse lisandväärtust võimalikult paljudele sihtrühmadele. Erinevaid case study näiteid toob Philippe Kern organisatsioonist KEA European Affairs

Betooniteatri koolituspäevad on osa programmi Primus raames toimuvast õppejõudude täiendusõppekursusest „Ettevõtlike hoiakute arendamine kõrgkooliõppes valdkondadevahelise koostöö kaudu“. Sellel kursusel omandavad kõrgkoolide õppejõud kuni märtsikuuni teadmisi, kuidas valdkondadevahelisi protsesse juhtida, kuidas tudengeid oskuslikult suunata valdkondadevahelisele koostööle ning kuidas nende ettevõtlikke hoiakuid arendada.

Kultuurivaldkonna tudengitele on soov pakkuda ettevõtlusteadlikust ja aktiivsust, et kooli lõppedes julgeksid nad võtta vastu otsuse olla ise ettevõtja. Insenerivaldkonna tudengites on soov arendada ettevõtluseks vajalike oskusi nagu loov mõtlemine, kommunikatsioon ning suhtlemisvõime. Professionaalsetel etenduskunstnikel tekib võimalus rakendada teadmisi väljaspool oma tavapärast tegevusmaastiku. Osalevad ettevõtted saavad ideid, kuidas läheneda innovaatiliselt oma siseprotsesside arendamisse.

Betooniteatri koolitusest võtavad osa ka Creative SpIN partnerid, kes on enamasti Euroopa linnade loomemajanduse arendajad.

Projekti „Betooniteater“ partneriteks on Tallinna Kultuurikatel, Tallinna Tehnikakõrgkool ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakond.

Projekti „Betooniteater“ eesmärk on omavahel põimida valdkonnad, mis väga sageli just kokkupuutepunkti ei leia, kuid mille ühisest tegevusest võib sündida ootamatu tulemus – erinev, põnev ja tavasid nihutav. “Betooniteatris” katsetatakse sulandumisvõimalusi etenduskunstide, haridus- ja ehitusvaldkonna vahel. Kogu ettevõtmine on otseselt suunatud erinevate valdkondade ülikoolide õppejõududele, tudengitele, etenduskunstnikele ning ettevõtjatele.

Õppejõudude koolituse läbiviimist toetab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondist (programmi Primus kaudu). Projekti erinevaid ettevõtmisi toetavad SA Archimedes Primus programm, mida toetab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond, Hasartmängumaksu Nõukogule, EAS, URBACT, ehitusettevõtja Kalev Ramjalg.

Lisainfo:
Kristiina Kütt
SA Tallinna Kultuurikatel
kristiina.kytt@kultuurikatel.ee
56 2011 13

Tänuüritus

6. märtsil 2014 toimus Tallinnas programmi Primus lõpetamine, tänuüritus partneritele. Vaata fotomeenutusi üritusest programmi Facebooki lehel

Koostöö

Programmil Primus on 21 partnerit: 19 kõrgkooli, Eesti Üliõpilaskondade Liit ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus. Tutvu partnerite täpsema nimekirjaga.

Primuse fännileht

Jälgi programmi Primus fännilehte Facebookis. Seal kajastame uudiseid, põnevamaid sündmusi ja just seal on võimalik näha ka pilte toimunud üritustest.

Kalender

Toimunud ürituste, seminaride, sündmuste ja koolituste nägemiseks heida pilk elluviija kalendrisse ning partnerite korraldatavate ürituste kalendrisse.